Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kozoroh

12. 11. 2008

Kozoroh – v š e v ě d
22. 12. 20. 1.
Legenda o Kozorohovi: Babyloňané považovali kozoroha za mořské božstvo Ea, které přináší vláhu zemi. Římané mu říkali Faun, Řekové v něm viděli boha Pana, který děsil lidi. Ať tak či onak, znamení Kozoroha je spjato s láskou k zemi, lesům a vodě. Vyznačuje se zemskou vytrvalostí.
Životní heslo: Já vím!
Jak je poznáte: Viděli jste jemného a zdrženlivého člověka s bílou pletí, vysokou štíhlou postavou a úzkým obličejem? Setkali jste se tedy s kozorohem, s člověkem s utajenou krásou. Na první pohled vypadá nepřístupně, odtažitě a velmi chladně. Nedejte se mýlit, v jeho těle dřímá horké srdce plné vášně, jen ho probudit. Šarm kozoroha vás na první pohled neoslepí, nicméně proniknete-li mu pod kůži, zjistíte, že je jedním z nejzajímavějších znamení zvěrokruhu.
Charakter: Pedantický, přesný, samostatný a iniciativní – takový je pravý kozoroh. Je ze všech nepraktičtější a také nejpohotovější. Jste v louži? Pomůže vám kozoroh, ne ohnivými gesty jako beran či soucitnými pohledy jako rak, kozoroží pomoc je jistá, praktická a hlavně účinná. Kozoroh velmi dobře zná cenu úspěchu, ví, že cesta ke štěstí je dlážděná potem a krví. Ovšem klíčem k tomu, jak se dokonale prosadit, je podle kozoroha plánování. Mnoho lidí plánuje pětiletky, ale jenom kozoroh má své desetiletky. Kozorozi jsou stratégové, kteří chtějí vnést strukturu a systém do všech aspektů svého života. Disciplína je jejich přirozeným kladem.
Co milují: Samotu.
Co nesnášejí: Společnost veselých zdravých lidí.
Jak pracují: Netřeba slov. Protože i když kozoroh není v práci, rád pracuje. Jeho představa hezkého víkendu spočívá v tom, že sobotu stráví u počítače, neděli věnuje listování v novinách a večer si zpestří nějakým zaručeně hodnotným a psychologicky kvalitním filmem. Všechna zemská znamení berou práci a peníze velice vážně. Pečlivě dbají o svou image naprosté spolehlivosti a výkonnosti. Stejně jako panny je povzbuzuje produktivní práce. Sdílí s nimi skvělý organizační talent a smysl pro detail. Na rozdíl od panny však kozoroh není odporným detailistou, nikdy nedovolí, aby pro kousíček neviděl celek. Stejně jako býk je odhodlaný práci dokončit. Nikdy však nezačne být samolibý. Když kozoroh zdolá vrchol hory, krátce se rozhlédne a začne stoupat na další vrcholek. Vypadá to, že kozorozi jsou dokonalí. Ale chybí jim zábava, zdravý optimismus, inspirace, fantazie, pružnost a potěšení! A pamatujte, kozorozi, váš sžíravý sarkasmus a suchý smysl pro humor není někdy ani trošku vtipný.
Vzorový hrdina: Atlas, nositel břemene.
Zvláštní znamení: Vytrvalost.
Dobrá rada pro kozoroha: Nepodléhejte depresím, život je hezký.
Dobrá rada pro vás ostatní: Jsou nesnesitelní, ale mají okamžiky, pro které se vyplatí s nimi žít.
Kde se budete cítit dobře: Řecko, Albánie, Bosna, Bulharsko, Island a Mexiko, z měst k vám patří Brusel, Kostnice, Ulm, Varšava, Štětín, Moskva, Oxford a Port Said.
Ideální šéf: Někdo, na koho se můžete spolehnout – Býk nebo Panna.
Ideální přítel: Moc dobře si rozumíte s Rybami.
Ideální partner: Někdo věrný a praktický – Býk a Rak.
Kdo vás eroticky přitahuje: Muže přitahují zrozenkyně Střelce nebo Panny, ženy touží po silných Beranech.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář